Galeria 2012/2013

Awans zawodowy nauczycieli...

17.07.2013

W dniu 12.07.2013 odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, w wyniku której Pani Barbara Dymerska i Pani Paulina Kotecka osiągnęły stopień nauczyciela kontraktowego po odbytym 9 miesięcznym stażu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy z dziećmi!

Wycieczka integracyjna 5 – latków do Ziołowej Doliny w Wilimowie pod Olsztynem.

2.07.2013

Dzieci 5 letnie pożegnały swoich starszych kolegów. 6-latki pożegnały się z przedszkolem uroczystym polonezem, kolacją w przedszkolu i zieloną nocą.

2.07.2013

Udział dzieci i personelu naszego przedszkola w Marszu Godności.

2.07.2013

Uroczyste zakończenie zajęć z języka angielskiego prowadzonych przez Panią Małgorzatę Kułak.

2.07.2013

Wycieczki integracyjne naszych przedszkolaków do Makumba Park w Olsztynie.

2.07.2013

Spotkanie dzieci z Policjantami w Komisariacie Policji w Biskupcu.

2.07.2013

Występy gimnastyczne naszych absolwentek w Sali gimnastycznej naszego przedszkola.

2.07.2013

Integracyjne zajęcia przedszkolaków z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w ogrodzie i w sali zabaw.

2.07.2013

Piknikowy Dzień Dziecka

2.07.2013

Ptasie radio i Lokomotywa…

25.05.2013

Zdominowały VII edycję Konkursu Recytatorskiego „Wiersze Tuwima ciepłe jak miś”, który odbył się w sobotę 8 czerwca w Niepublicznym Przedszkolu Jacek i Agatka. Do konkursu przystąpiło 12 dzieci 5-6 letnich z pięciu placówek oświatowych naszej gminy: Szkoły Podstawowej Nr 3, Zespołu Szkół w Kobułtach, Punktu Przedszkolnego Bajka, Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach i NP Jacek i Agatka. Jury po długich naradach jednogłośnie przyznało I miejsce Patrycji Kulbackiej z NP Jacek i Agatka za urokliwie recytowany wiersz Ptasie radio. W związku z tym, że jury postanowiło nie przyznawać III miejsca - II miejsce zajęli ex aequo: Rafał Welke ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Natalia Heichel z NP Jacek i Agatka’’ za ponadczasową Lokomotywę. Wszystkie dzieci nagrodzone zostały zasłużonymi brawami oraz nagrodami i dyplomami. Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz, Pani Justynie Pstrągowskiej, Pani Agacie Kowalskiej, pani Małgorzacie Folusiak - Melkau, Pani Wioli Mackiewicz za udział w jury i poświęcony czas najmłodszym.
Dziękujemy również naszym sponsorom, którzy uatrakcyjnili nasz konkurs: Hurtowni Stachelek z Marcinkowa, Hurtowni Max i Piekarni Warmińskiej z Biskupca.
Wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom gratulujemy i dziękujemy!

III Europejski Piknik Rodzinny już za nami…

25.05.2013

Siedem grup przedszkolnych reprezentowało tego dnia kraje należące do UE: Polskę, Francję, Czechy, Włochy, Niemcy, Grecję. Do wspólnej zabawy przyłączył się Punkt Przedszkolny z Nowego Marcinkowa, który przybliżył wszystkim Irlandię. Po uroczystym przemarszu grup i wysłuchaniu „Ody do radości” dzieci i goście obejrzeli przedstawienie „Calineczka”, które rodzice dedykowali swoim pociechom. Pięknie zagrane, z uczuciem i radością przedstawienie wzbudziło zachwyt u najmłodszych. Brawo dla odważnych aktorów i aktorek !!! Potem rozpoczęła się prawdziwa zabawa i uczta. Każdy znalazł coś dla siebie. Były pyszne potrawy od pikantności po słodkości, była trampolina dla dzieci, malowanie twarzy, oraz zawody i konkursy dla dużych i małych: rzut beretem, zgadnij jaka to melodia, kto pierwszy zje pączka bez oblizywania się, konkurs na ekologiczną zabawkę z nieużytków, ekologiczny pokaz mody. Każda z grup zebrane fundusze przeznacza na organizację wycieczek i wyjazdów w najbliższe okolice. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w organizację całej naszej imprezy!

Spotkanie ze stomatologiem

15.02.2013

Rozmową ze stomatologiem rozpoczął się cykl spotkań w ramach profilaktyki stomatologicznej naszych przedszkolaków. Dzieci będą wzbogacały swoją wiedzę na temat właściwej higieny jamy ustnej i odpowiedniego odżywiania. Mamy również nadzieję, że tym samym przełamiemy strach przed wizytą u dentysty. Rozpoczęliśmy również fluoryzację w najstarszych grupach. Dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas naszym dzieciom.

Zajęcia otwarte

15.02.2013

Rodzice mieli możliwość obejrzenia zajęć z udziałem swoich dzieci oraz uczestniczenia we wspólnej zabawie. Radość dzieci jest wielka, gdy wspólnie z rodzicami mogą bawić się w przedszkolu. Rodzice mogą na moment powrócić do swych lat dziecięcych i powspominać swoje przeżycia. A dobrą do tego okazją są Walentynki!!! Przyjaźń, miłość i dobro to przecież nieodzowny elementy naszego życia!

Bal Karnawałowy

9.02.2013

Za nami bal karnawałowy, wspólne zabawy, przepiękne i pomysłowe stroje dzieci, rodziców oraz kadry przedszkola. Wszystkich zabawiali Sopelek i Bałwanek, z którymi czas wszystkim minął bardzo szybko i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu.

Obchody Dnia Babci i Dziadka

21-22.01.2013

W dniach 21-22 stycznia Gościliśmy w naszych progach, przedszkolnych szczególnych gości: Kochane Babcie i Najdroższych Dziadków naszych przedszkolaków. Wszystkie grupy z pełnym zaangażowaniem przygotowały występy artystyczne dla gości reprezentując swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Były Jasełka, recytacje i śpiewy pełne humoru oraz cieplutkie życzenia płynące z małych serc. Wszystkim Babciom i Dziadkom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Język niemiecki w przedszkolu.

16.01.2013

Dnia 16.01.2013 r. nasze przedszkole odwiedziła pani Magdalena Jurowska, lektorka języka niemieckiego, która przeprowadziła zajęcia pokazowe dla rodziców i dzieci z najstarszej grupy w ramach projektu Deutsch- Wagen- Tour. Projekt ten jest inicjatywą edukacyjną stworzoną przez Goethe- Institut z Warszawy, mający promować naukę języka naszych zachodnich sąsiadów. Gościa powitały 6 latki krótkim występem w języku niemieckim. Pani Magda przygotowała dzieciom wiele atrakcji m. in. dużo ciekawych zabaw, dzięki którym przedszkolaki mogły nauczyć się wielu słów w języku niemieckim. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciu, miały dużo zabawy i uciechy. Pani Magda zaskoczyła nas wspaniałym podejściem do dzieci. Okazała się osobą wielce kompetentną, ciepłą i uśmiechniętą, umiejącą w sposób ciekawy zainteresować dzieci językiem obcym. Na zakończenie rodzice i dzieci zostali obdarowani wieloma prezentami. Przedszkolaki otrzymały breloczki, naklejki, koszulki, słodycze, rodzice zaś dostali ulotki zachęcające do nauki języka niemieckiego. Przedszkolakom tak spodobały się zajęcia, że prosiły panią Magdę o ponowne odwiedziny. Mamy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia przygoda z językiem niemieckim i z Deutsch- Wagen- Tour. Zainteresowanym polecamy link: http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/archives/2204-Hasns_Hase_z__wizyta_u_Jacka_i_Agatki.html

Jasełka

21.12.2012

Jasełka w naszym przedszkolu to już tradycja, najstarsze grupy przedstawiły Jasełka szerokiej publiczności: przedszkolakom, rodzicom, babciom i dziadkom oraz seniorom z Dziennego Pobytu w Biskupcu. Stroje dla dzieci przygotowali rodzice, za co szczególnie dziękujemy! Przy pięknych kolędach i zapadającym już zmroku dzieci odegrały swoje role, prezentując przed gośćmi swoje niezwykłe umiejętności: wokalne, aktorskie i taneczne. Wielkie brawa wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Jasełek!

Mikołajki

11.12.2012

Od rana Św. Mikołaj gościł w przedszkolu wypytując dzieci, co chciałyby dostać na wigilię. Dzieci obdarzyły gościa piosenką, tańcem i owocami. Po południu Św. Mikołaj osobiście wręczał dzieciom mikołajkowe niespodzianki!

Andrzejki

11.12.2012

To czas magii i wróżb, więc dzieci chętnie bawiły się w czarowanie. Z pomocą Pani Ani, która była wróżką tego dnia dzieci dowiedziały się co je czeka w przyszłości.

„Pasowanie na przedszkolaka”

11.12.2012

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne przed przybyłymi gośćmi, którzy gromadnie przybyli na uroczystość. Gratulujemy dzieciom, które zdały swój pierwszy egzamin życiowy!

W konkursie plastycznym

11.12.2012

„Czyste powietrze wokół nas” wyróżnienie otrzymała Kornelia D. Gratulujemy!

Odwiedzamy Biblioteki

11.12.2012

Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach bibliotecznych, które pozwalają na bliskie spotkania nie tylko z książką, ale z zainteresowaniem obejrzały. wystawę sprzętu użytkowego, które dla dziecka są już historią.

25 listopad - Święto Pluszowego Misia

11.12.2012

W tym dniu każdy przyszedł do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem-misiem, aby wspólnie bawić się, cieszyć i mieć do kogo się przytulić. W tym dniu gościliśmy dzieci z OREW w Biskupcu, z którymi mieliśmy okazję bliżej się poznać.

Święto Niepodleglości

11.12.2012

Jak co roku dzieci 6-letnie przygotowały występ artystyczny, który miały przyjemność pokazać gościom z Domu Dziennego Pobytu w Biskupcu.

Konkurs Piosenki Patriotycznej

07.11.2012

W konkursie organizowanym przez SP nr 3 wzięły udział trzy dziewczynki z naszego przedszkola: Iga Czarnocka („ Przybyli ułani) , Natalia Heichel („Maszerują strzelcy”) i Alicja Cygarowska („Ułani, Ułani”). Wyróżnienia otrzymały: Iga i Alicja, natomiast Natalia zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych.

Przedstawienie

07.11.2012

6-latki zaprosiły najmłodsze dzieci na przedstawienie o zdrowym żywieniu, a następnie na wspólne zabawy ruchowe.

Maluszki żwawo ruszyły na spacer!

07.11.2012

Nawet gdy na dworze deszcz i plucha, to nie straszne dla Malucha. By zaspokoić potrzebę ruchu na świeżym powietrzu, dzieci założyły kolorowe peleryny i poznawały właściwości deszczu.

Do grona czytających bajki dołączyła Pani Ewa – mama Amelki

07.11.2012

Zachęcamy Rodziców do czytania dzieciom, bo One cieszą się z tego najbardziej!

Zajęcia otwarte w grupie 4-latków

07.11.2012

Rodzice coraz częściej korzystają z zaproszenia nauczycieli na zajęcia otwarte i fajnie bawią się z własnymi dziećmi.

Wycieczka na pocztę

07.11.2012

Grupa 4-5 latków odwiedziła Pocztę Polską w Biskupcu. Coraz więcej dowiadujemy o zawodach, które nas otaczają.

Najpierw gotujemy, a później smakujemy….!

07.11.2012

Dzieci na zajęciach chętnie biorą udział w przygotowaniach sałatek i deserów, aby później z apetytem to zjeść.

3-latki

23.10.2012

Adaptacja najmłodszych powoli dobiega końca, 3-latki coraz lepiej radzą sobie zarówno podczas posiłków, ubierania się, jak i codziennych spacerów w okolicę przedszkola.

Ognisko

23.10.2012

Wyprawa do lasu, gdzie 6-latki utrwaliły wiadomości o lesie i miały okazję dotlenić organizm. Zwieńczeniem wyprawy było ognisko pod czujnym okiem Pana Leśniczego.

Dzień Edukacji Narodowej

23.10.2012

Jak co roku 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – grupa 5-latków pod kierunkiem Pani Ani A. przygotowała program artystyczny, w czasie którego podziękowania otrzymał cały personel przedszkola. Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za pamięć!

Teatrzyk

23.10.2012

Teatrzyki w przedszkolu cieszą się dużym powodzeniem i wywołują u dzieci wiele radości, zarówno te w wykonaniu aktorów, jak i nauczycieli.

Złota jesień

23.10.2012

Jesienne szaleństwa w parku z wykorzystaniem chusty animacyjnej i liści – to coś co przysparza dzieciom dużo radości.

Ośrodek PSOUU

23.10.2012

Przedszkole 5-6 latki wraz z Panią Anią S. odwiedziły ośrodek PSOUU, gdzie dzieci integrowały się z rówieśnikami „sprawnymi inaczej”.

Wycieczka do sadu

23.10.2012

5-6 latki wybrały się do sklepu warzywnego oraz sadu. Wiedzą, że warzywa i owoce to źródło witamin i chętnie je zjadają.

Święto Pieczonego Ziemniaka

23.10.2012

W październiku wiele wydarzyło się w naszym przedszkolu:
dzieci, rodzice i personel bawili na placu podczas Święta Pieczonego Ziemniaka. Były konkursy, dobra zabawa oraz degustacja pieczonego w ognisku ziemniaka. Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za aktywny udział w zabawie.

Zabawy w parku

17.09.2012

Park Miejski w naszym mieście - to miejsce wymarzone dla przedszkolaków. Tam dziecko może zaspokoić w pełni potrzebę ruchu i podnieść sprawność ruchową! Uśmiechy dzieci świadczą o dobrej zabawie!

Wycieczki do lasu

17.09.2012

5 i 6 latki odwiedziły las, który już przygotowuje się do zmian związanych z porą roku. Pan leśniczy opowiadał dzieciom ciekawostki z życia zwierząt i ptaków w lesie. Odwiedziliśmy budki lęgowe, które zostały wykonane przez tatusiów z grupy p. Ani. Okazało się, że wylęgły się z nich pierwsze pisklęta sikorek i dzięciołów. Bardzo nas to cieszy!

Pierwsze dni w przedszkolu !

5.09.2012

Już minęły pierwsze, jakże trudne dla maluszków dni! Jednak dzieci sobie świetnie radzą! Są łzy i smutki przy rozstaniu z ukochaną mamą, kochanym tatą. ale potem jest już zabawa z kolegami. Wszystkim rodzicom życzymy wytrwałości i wiele cierpliwości na cały okres adaptacji!

Copyright © Przedszkole Jacek i Agatka 2010 | Created by I-tel