Galeria

Wycieczki

20.06.2012

Małymi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego 2011/2012. Nastał czas wycieczek i wyjazdów w dość dalekie i ciekawe miejsca: Olsztyn, Giżycko, Wilimowo, Grudziądz. Cieszymy się bardzo z uczestnictwa rodziców w tych wyjazdach. Dzieci wracały zmęczone, ale pełne wrażeń. Dzień Dziecka był deszczowy, ale bardzo ciekawy. W grupach odbyły się spotkania z ratownikami medycznymi, którzy utrwalali wiadomości i umiejętności dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wielkie brawa kierujemy w stronę Pana Migdala! Konkurs recytatorski Wiersze ciepłe jak miś również za nami. Miejsce pierwsze zajął Grześ Adamski - recytując Stefka Burczymuchę, a miejsce trzecie zajęła Weronika Kulesz, w recytacji Kłamczuchy. Drugie miejsce powędrowało do Mateusza R. ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Wielkie brawa! Kończą się również zajęcia dodatkowe- tańce. Pokazy taneczne z udziałem przedszkolaków odbyły się w Amfiteatrze przy dość dobrej pogodzie. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale!

Piknik Majowy

29.05.2012

Piknik Majaowy "Mama, Tata i Ja" już za nami. Jak zwykle odbyła się przy pięknej pogodzie i przyciągnął tłumy gości. Dla każdego było coś dobrego. Pyszne jedzonko, zabawy sportowe proponowane przez "Myszki PIXI i DIXI" i cudowny relax na zielonej trawce! Były też piosenki dla kochanych rodziców i moc nuziaków i uścisków. Dziekujemy wszystkim za duże zaangażowanie w majową imprezę!

Tyle się działo z nastaniem Wiosny!!!

31.03.2012

  • w salach zrobiło się zielono: dzieci posadziły cebulki na szczypior i zasiały rzeżuchę. Potrafią obserwować swoje rośliny i o nie dbać. Brawo przedszkolaki!
  • wizyta w Planetarium zaciekawiła 6 latki z sali makowej. Wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń!
  • fizyka już w przedszkolu? A jakże! Dzieci są bardzo ciekawe świata, a w jego poznawaniu pomagają nauczyciele i zapraszani specjaliści. W grupie makowej ciekawe doświadczenia pokazali gimnazjaliści z kl. II, których wspierał nauczyciel fizyki Pan Andrzej Szczotka.
  • powitanie Wiosny rozpoczęte obejrzeniem przedstawienia w wykonaniu 4-5 latków z sali tulipanowej zakończyła kolorowa parada ulicami miasta ! Wszystkie dzieci wypatrywały oznak Wiosny! Nawet słonko się gdzieś ukryło!
  • nasi Absolwenci nie zapominają o swoim przedszkolu! Bardzo nas to cieszy! Zwłaszcza fakt, że przychodzą czytać swoim młodszym kolegom! Brawo!
  • rozpoczęły się wizyty w szkołach podstawowych. Przedszkolaki powoli przyzwyczają się do obowiązku szkolnego, jaki czeka je za kilka miesięcy. Dzieci są zdolne, mądre i odważne, a próg szkolny nie tak straszny! Jesteśmy pewni, ze będzie dużo wrażeń i pozytywnych emocji!

Bal maskowy

3.02.2012

Bal maskowy za nami! Tego roku bal odbył się w Starej Kaflarni, w dwóch turach : o godz. 12.00 bawiły się grupy młodsze, o godz. 14.30 – grupy starsze. Wszystkich uczestników balu zabawiali: Balbina i Bolek z Białegostoku. Dzieciom i Rodzicom dopisywały dobre humory. Wszyscy chętnie brali udział w konkursach, grach i tańcach. Cieszy nas bardzo fakt, że na bale przychodzą całe rodziny, a wśród nich nasi absolwenci. Wielkie brawa należą się przedszkolakom za piękne stroje i wspaniałą zabawę, a jeszcze większe oklaski kierujemy do naszych jak zwykle niezawodnych rodziców. Miło było widzieć ich w wymyślnych strojach, często własnego pomysłu. Wielkie ukłony w Waszym kierunku Mamo i Tato! Tak trzymać! Podziękowania kierujemy do Państwa Przestrzelskich za to, że zechcieli nas gościć tak licznie w swoich progach. Bardzo dziękujemy !

Wydarzenia z pierwszych tygodni Nowego Roku 2012!

25.01.2012

- wycieczka 6 latków z sali makowej do zegarmistrza.
- występy dziewczynek na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w BDK.
- pierwsze zimowe zjazdy z przedszkolnej górki!
- leniwe ósemki w wykonaniu 6 latków z sali różanej!
- odwiedziny seniorów z Domu Dziennego Pobytu i wspólne Jasełka z grupą 6 latków.
- świętowania Dnia Babci i Dziadka z przedszkolu!

Spotkanie z Mikołajem w unijnym przedszkolu!

7.12.2011

Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, a Mikołaj ruszył w dalszą drogę.

ZBIÓRKA

3.12.2011

W listopadzie rozpoczęliśmy zbiórkę grosików: „Góra grosza”. To dopiero początek akcji ale zaangażowanie dzieci jest ogromne.

ZAJĘCIA OTWARTE

3.12.2011

W Przedszkolu „Jacek i Agatka” tradycją są zajęcia otwarte dla rodziców. W listopadzie rodzice mogli uczestniczyć w zabawach kształtujących umiejętności matematyczne dzieci oraz w spotkaniu z pluszowym misiem, w dniu jego święta.

ZABAWA I NAUKA W PRZEDSZKOLU

3.12.2011

Każdego dnia odbywają się zajęcia, których celem jest wielopoziomowe oddziaływanie na wspomaganie rozwoju dziecka. Dzieci uczą się poprzez zabawę, która dostarcza im wiele radości.

WYPRAWA DO LASU

3.12.2011

W listopadzie dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu, by zaobserwować zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Miały także okazję obejrzeć paśnik. Przedszkolaki zbierały liście, kasztany i żołędzie, którymi ozdobiły swój kącik przyrody.

PODWIECZORKOWY SZWEDZKI STÓŁ

3.12.2011

Nasze Przedszkolaki uwielbiają same przygotowywać posiłki. W listopadzie okazją ku temu były podwieczorki, podczas których dzieci same komponowały swoje kanapki.

ODDZIAŁ FIZYKO I FIZJOTERAPII w Biskupcu

3.12.2011

W ramach poznawania różnych zawodów, dzieci z grupy Tulipanowej odwiedziły Szpital w Biskupcu, gdzie poznały pracę rehabilitantów. Miały też okazję same wziąć udział w trudnych ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

LISTONOSZ LISTY NIESIE

3.12.2011

Dzieci wybrały się z wizytą na pocztę. Poznały nie tylko listonosza i jego pracę, ale również pracowników ekspedycji. Pan listonosz odwiedził także nasze przedszkole. Dzieci miały okazję przekonać się, jak ciężka jest jego torba wypełniona przesyłkami.

PROGRAM „PRZYJACIELE ZIPPIEGO”

3.12.2011

W najstarszych grupach przedszkolnych realizowany jest Program „Przyjaciele Zippiego”, który ma na celu niesienie pomocy dzieciom w radzeniu sobie z trudnymi emocjami.

SPOTKANIA Z KULTURĄ

3.12.2011

W listopadzie w naszym Przedszkolu gościła Filharmonia z koncertem „Pani Jesień dary niesie” oraz „Zaczarowany Teatrzyk”. Podczas spektaklu dzieci poznały trudne słowa związane ze sztuką teatralną oraz rodzaje lalek występujących w teatrze.

Czytamy

3.12.2011

SPOTKANIA MUZYCZNE W BIBLIOTECE

3.12.2011

Nasze Przedszkolaki uczestniczą w spotkaniach w Bibliotece Miejskiej, które organizuje pani Alicja Kosewska-Terech. Jest to cykl zajęć, podczas których dzieci poznają światowej sławy kompozytorów i ich najbardziej znane utwory.

11 LISTOPADA

3.12.2011

Z okazji Święta Niepodległości najstarsze Przedszkolaki przygotowały wzruszającą akademię, na którą przybyli goście z Dziennego Domu Pobytu w Biskupcu.

WYCIECZKA DO LEŚNICTWA SADŁOWO

28.10.2011

18 października Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca leśniczego, zapoznały z różnymi gatunkami ptaków i drzew oraz uzyskały informacje i obejrzały paśnik . Wspólnie z panem leśniczym zawiesiły budki lęgowe dla sikorek i dzięcioła, wykonane na warsztatach przez Rodziców Dzieci z Grupy III.

PRZEGLĄD

28.10.2011

1 października w biskupieckim amfiteatrze został zorganizowany Dzień Przedszkolaka. Nasze Dzieci również wzięły w nim udział.

KULINARNE ZMAGANIA PRZEDSZKOLAKÓW

28.10.2011

W październiku nasze dzielne Przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych, wykonując zdrowe sałatki owocowe i warzywne. Następnie degustowały własnoręcznie wykonane potrawy, czego dowodem są zamieszczone na stronie zdjęcia.

MALUCHY Z SALI RUMIANKOWEJ

28.10.2011

W październiku 3-latki zrobiły duże postępy, nauczyły się jak radzić sobie z trudnymi rozstaniami i oraz funkcjonować w grupie przedszkolnej. Ponadto czas upływał im na radosnej zabawie, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu wierszyków i piosenek.

ŚWIĘTO EDUKACJI

28.10.2011

W piątek 14 października Dzieci z grup p. Ani łyżwy i p. Ani Sypniewskiej przygotowały akademię z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Każdy pracownik przedszkola otrzymał od dzieci dyplom.

PRZEDSTAWIENIE O SMOCZKU-CUDACZKU I MARYSI-OKROPNISI

28.10.2011

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z wesołym przedstawieniem o Smoczku-Cudaczku i niegrzecznej Marysi. Dzieci żywo reagowały na spektakl, śpiewały razem ze Smokiem i pouczały niesforną dziewczynkę, która bardzo nie lubiła się myć i nikogo nie słuchała.

PRZEDSTAWIENIE „BAJANIE NA STRAGANIE”

28.10.2011

W naszym przedszkolu gościli również aktorzy z przedstawieniem promującym zdrowe odżywianie i wyższość warzyw nad owocami. Bohaterami przedstawienia była pani Dynia, komisarz Kartofel i dwa ukrywające się Ogórki, które ostatecznie odnalazły się w słoiku- zostały ukiszone.

SPOTKANIE TEATRALNE

3.10.2011

W piątek 29 września nasi przedszkolacy obejrzeli przedstawienie teatralne „Igraszki ze smokiem”. Spektakl wzbudził wiele emocji, śmiechu i radości. Dzielni ochotnicy mieli także okazję spróbować własnych sił w sztuczkach cyrkowych, których uczył się świeżo wykluty z jajka wesoły smoczek.

PIKNIK RODZINNY

3.10.2011

23 września o godz.15:00 w ogrodzie przedszkolnym przywitaliśmy jesień na Pikniku Rodzinnym. Uczestnicy spotkania brali udział w radosnym „Ekologicznym balu na łące” prowadzonym przez „Teatr z trzy grosze”. Całość urozmaiciła degustacja przepysznych sałatek warzywnych i owocowych oraz ciast przygotowanych przez rodziców.

MALUCHY

3.10.2011

KONCERT FILHARMONII

3.10.2011

28 września w Przedszkolu zawitała orkiestra z koncertem pt. „Spotkanie z fanfarą”, podczas którego dzieci poznały instrumenty dęte blaszane. Dzieci doskonale bawiły się słuchając utworów wykonywanych przez muzyków, m.in. „O sole mio” czy fanfary wygrywanej na cześć króla.

CERTYFIKAT ZIELONEJ FLAGI

3.10.2011

22 września w Krakowie, po rocznych staraniach, nasze przedszkole oficjalnie otrzymało Certyfikat Zielonej Flagi wydany przez Fundację Ochrony Środowiska. W województwie warmińsko-mazurskim takie certyfikaty otrzymały 74 placówki. Odznaczenie to zostało przyznane na rok, wobec tego gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach ekologicznych organizowanych w przedszkolu.

6-latki podczas obiadu.

3.10.2011

DWA DNI ZA NAMI I PIERWSZY SPACER !

5.09.2011

Copyright © Przedszkole Jacek i Agatka 2010 | Created by I-tel